Kuria

Wystąpił błąd!

KWIECIEŃ

1 kwietnia
- Przewodniczenie Mszy Krzyżma Świętego w Katedrze Łomżyńskiej Św. Michała Archanioła. Przewodniczenie Mszy Św. Wieczerzy Pańskiej w Katedrze Łomżyńskiej Św. Michała Archanioła.
2 kwietnia
- Ciemna Jutrznia oraz Droga Krzyżowa z udziałem Księży Profesorów i Alumnów WSD w Łomży w Katedrze Łomżyńskiej Św. Michała Archanioła. „Liturgia na cześć Męki Pańskiej” w Katedrze Łomżyńskiej Św. Michała Archanioła.
3 kwietnia
- Ciemna Jutrznia z udziałem Księży Profesorów i Alumnów WSD w Łomży oraz pobłogosławienie pokarmów na stół wielkanocny w Katedrze Łomżyńskiej Św. Michała Archanioła. Spotkanie świąteczne z pracownikami Diecezjalnego Radia Nadzieja. Pobłogosławienie pokarmów na stół wielkanocny w parafii pw. Krzyża Świętego w Łomży.
Spotkanie świąteczne z Księżmi Biskupami, Profesorami, Alumnami, Braćmi i Siostrami zakonnymi oraz pracownikami świeckimi w gmachu WSD w Łomży. „Wigilia Paschalna w Wielką Noc” w Katedrze Łomżyńskiej Św. Michała Archanioła.
4 kwietnia
- Przewodniczenie Mszy Św. Rezurekcyjnej w Katedrze Łomżyńskiej Św. Michała Archanioła. Jubileusz 25-lecia małżeństwa Reginy i Grzegorza Lewańczuk w parafii pw. Św. Andrzeja Boboli w Łomży. Msza Św. w kaplicy Sióstr Służek NMP Niepokalanej w Łomży.
5 kwietnia
- Msza Św. oraz udzielenie Sakramentu Chrztu Św. Karolowi Zagalskiemu w parafii pw. Św. Bartłomieja Apostoła w Niedrzewicy Kościelnej (Archidiec. Lubelska).
6 kwietnia
- Rozpoczęcie Rekolekcji kapłańskich w gmachu WSD w Łomży.
7 kwietnia
- Msza św. z ustanowieniem lektorów w parafii pw. Św. Idziego w Wyszkowie.
8 kwietnia
- Spotkanie z o. prof. Kazimierzem Lubowickim OMI Kierownikiem Katedry Duchowości małżeńskiej PWT we Wrocławiu w Domu Biskupim w Łomży. Udział w koncercie Łomżyńskiej Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży.
10 kwietnia
- Msza Św. oraz Sakrament bierzmowania w parafii pw. MB Nieustającej Pomocy w Lelisie. Msza Św. oraz Sakrament bierzmowania w parafii pw. Św. Brunona z Kwerfurtu BM w Łomży. Przewodniczenie Apelowi Jasnogórskiemu w Katedrze Łomżyńskiej Św. Michała Archanioła
z okazji tragedii pod Smoleńskiem w której zginęła Para Prezydencka i przedstawiciele Rządu Rzeczypospolitej Polskiej.
11 kwietnia
- Msza Św., Sakrament bierzmowania oraz udzielenie Sakramentu Chrztu Św. Martynie Marii Kotowskiej w parafii pw. Św. Franciszka z Asyżu w Ostrołęce. Msza Św. odpustowa w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży. Udział w modlitwie z okazji V rocznicy odejścia
do Domu Ojca Świętego Jana Pawła II, oraz rocznicy tragedii Katyńskiej, i tragedii pod Smoleńskiem, organizowanej przez Alumnów WSD przy gmachy WSD w Łomży, na placu Jana Pawła II.
12 kwietnia
- Wykłady dla diakonów w gmachu WSD w Łomży. Spotkanie z Biskupem Gerardem Mullerem Biskupem Regensburga (Niemcy) w Domu Biskupim w Łomży. Msza Św. oraz Sakrament bierzmowania w parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Rzekuniu.
13 kwietnia
- Msza św. w parafii pw. Krzyża Świętego w Łomży. Udział w rozpoczęciu Olimpiady Myśli Jana Pawła II w Szkole Podstawowej nr 9 w Łomży. Msza Św. oraz Sakrament bierzmowania w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Piątnicy.
14 kwietnia
- Msza Św. oraz Sakrament bierzmowania w parafii pw. Świętego Krzyża w Łapach.
15 kwietnia
- Msza Św. oraz Sakrament bierzmowania w parafii pw. Zbawiciela Świata w Ostrołęce.
16 kwietnia
- Spotkanie w Ośrodku Rekreacyjno-wypoczynkowym „Caritas” w Balikach. Msza Św. oraz Sakrament bierzmowania w parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie.
17 kwietnia
- Udział w uroczystościach pogrzebowych na Placu Piłsudskiego w Warszawie tragicznie zmarłego Lecha Kaczyńskiego Prezydenta RP, jego Małżonki oraz Ofiar Katastrofy pod Smoleńskiem z 10 kwietnia 2010 r.
18 kwietnia
- Udział w uroczystościach pogrzebowych tragicznie zmarłego Lecha Kaczyńskiego Prezydenta RP i jego Małżonki Marii Kaczyńskiej w Kościele Mariackim oraz w Katedrze Św. Stanisława BM na Wawelu w Krakowie.
19 kwietnia
- Udział w uroczystościach pogrzebowych tragicznie zmarłych Bpa Tadeusza Płoskiego Biskupa Polowego Wojska Polskiego oraz Ks. płk. Jana Osińskiego Sekretarza Bpa Polowego WP w Katedrze Polowej WP w Warszawie. Udział w uroczystościach pogrzebowych tragicznie zmarłego
Ryszarda Kaczorowskiego ostatniego Prezydenta RP na uchodźctwie w Katedrze Warszawskiej Św. Jana Chrzciciela.
20 kwietnia
- Udział w uroczystościach pogrzebowych (homilia) tragicznie zmarłego Krzysztofa Putry Marszałka Sejmu RP w Katedrze Białostockiej Wniebowzięcia NMP Udział w audycji radiowej na antenie Radia Maryja w Toruniu.
21 kwietnia
- Przewodniczenie uroczystościom pogrzebowym zmarłego Tadeusza Kowalewskiego, ojca księży Leszka i Przemysława Kowalewskich w parafii pw. Św. Anny w Kolnie.
22 kwietnia
- Udział w uroczystościach pogrzebowych tragicznie zmarłego Ks. prof. Ryszarda Rumianka Rektora UKSW w Kościele parafialnym na Bielanach w Warszawie. Spotkanie z Abp. Andrzejem Dzięgą Metropolitą Szczecińsko-Kamieńskim w ISnR w Łomiankach. Msza Św. oraz Sakrament bierzmowania w parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Wysokim Mazowieckim.
23 kwietnia
- Przewodniczenie Mszy Św. koncelebrowanej w kaplicy WSD w Łomży z okazji Dnia rektorskiego.
24 kwietnia
- Słowo wprowadzające w sympozjum nt. „Kapłan na miarę Boga i człowieka” w gmachu WSD w Łomży. Egzamin dla księży w gmachu WSD w Łomży. Msza Św. oraz Sakrament bierzmowania w parafii pw. Św. Bartłomieja Apostoła w Baranowie.
25 kwietnia
- Wizytacja kanoniczna oraz Sakrament bierzmowania w parafii pw. Św. Józefa Rzemieślnika w Zambrowie. Msza Św. w Katedrze Łomżyńskiej Św. Michała Archanioła na zakończenie Dni Kultury Chrześcijańskiej.
26 kwietnia
- Wykłady dla diakonów w gmachu WSD w Łomży. Wykłady dla studentów w Instytucje Studiów nad Rodziną w Łomiankach.
27 kwietnia
- Udział w akcie obrony pracy doktorskiej Księdza Roberta Bączka w Warszawie.
28 kwietnia
- Spotkanie ze strażakami w parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Turośli.
29 kwietnia
- Spotkania z księżmi w Domu Biskupim w Łomży.
30 kwietnia
- Wykłady z diakonami WSD w Łomży.

M A J
1 maja
- Udział w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Kapłanów w Roku Kapłańskim na Jasną Górę.
2 maja
- Wizytacja kanoniczna oraz Sakrament bierzmowania w parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie.
3 maja
- Msza Św. odpustowa w parafii NMP Częstochowskiej w Osuchowej. Msza Św. oraz Sakrament bierzmowania w parafii pw. Bożego Ciała w Łomży.
4 maja
- Msza Św. oraz Sakrament bierzmowania w parafii pw. Św. Wojciecha w Wyszkowie.
5 maja
- Uroczystości z okazji 65-lecia obecności i pracy duszpasterskiej Księży Towarzystwa Chrystusowego w Szczecinie.
6 maja
- Obiad dla Biskupów w Domu Biskupim w Łomży. Msza Św. oraz Sakrament bierzmowania w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ostrowi Mazowieckiej.
7 maja
- Sympozjum w Instytucje Studiów nad Rodziną w Łomiankach. Msza Św. oraz Sakrament bierzmowania w parafii Katedralnej Św. Michała Archanioła w Łomży. Spotkanie imieninowe z pracownikami urzędów centralnych w Domu Biskupim w Łomży.
8 maja
- Przewodniczenie Mszy Św. oraz udzielenie świeceń diakonatu w Katedrze Łomżyńskiej Św. Michała Archanioła.
9 maja
- Wizytacja kanoniczna oraz Sakrament bierzmowania w parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Czyżewie.
10 maja
- Msza Św. odpustowa oraz Sakrament bierzmowania w parafii pw. Św. Izydora w Woli Mystkowskiej. Msza Św. oraz Sakrament bierzmowania w parafii pw. Św. Anny w Kolnie.
11 maja
- Wizyta dzieci z Przedszkola SS. Służek w Domu Biskupim w Łomży. Rozmowy z diakonami przed święceniami kapłańskimi. Msza Św. oraz Sakrament bierzmowania w parafii Św. Antoniego Padewskiego w Stawiskach.
12 maja
- Msza Św. oraz Sakrament bierzmowania w parafii pw. Ducha Świętego w Kadzidle.
13 maja
- Spotkanie z Prezydentami miasta Łomży w Domu Biskupim. Przewodniczenie Mszy św. z okazji Dnia Kapłańskiego w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Hodyszewie.
14 maja
- Nadanie imienia Fryderyka Chopina Szkole Podstawowej w Małkini, w parafii Nawrócenia Św. Pawła Apostoła. Msza Św. oraz Sakrament bierzmowania w parafii pw. Św. Andrzeja Boboli w Łomży. Spotkanie z księżmi (Neoprezbiterzy 2009) w Domu Biskupim w Łomży.
15 maja
- Wykład nt. „Wychowanie człowieka w Biblii” w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Łomży. Egzamin proboszczowski w gmachu WSD w Łomży.
16 maja
- Wizytacja kanoniczna i Sakrament bierzmowania w parafii pw. Ducha Świętego w Zambrowie. Przewodniczenie Mszy Św. koncelebrowanej oraz poświęcenie Kościoła w parafii pw. Dobrego Pasterza w Ostrowi Mazowieckiej.
17 maja
- Wykłady dla studentów w ISnR w Łomiankach. Spotkanie z lekarzami patomorfologami w Domu Biskupim w Łomży.
18 maja
- Msza Święta oraz nadanie imienia Szkole w parafii pw. Św. Wojciecha BM w Szczepankowie. Msza Św. oraz Sakrament bierzmowania w parafii pw. Św. Rocha w Lemanie.
19 maja
- Msza Święta w parafii Świętego Krzyża oraz odsłonięcie pomnika Jana Pawła II w Łapach.
20 maja
- Spotkania z księżmi w Domu Biskupim w Łomży. Msza Św. oraz Sakrament bierzmowania w parafii pw. Nawiedzenia NMP w Ostrołęce.
22-25maja
- Posługa duszpasterska wśród Polonii w Niemczech.
26 maja
- Przewodniczenie uroczystościom pogrzebowym zmarłego ks. kan. Józefa Milanowskiego w Katedrze Łomżyńskiej Św. Michała Archanioła. Msza Św. oraz Sakrament bierzmowania w parafii pw. Św. Idziego w Wyszkowie.
27 maja
- Udział w uroczystościach 20-lecia Rady Miejskiej w Wysokim Mazowieckim. Msza Św. oraz Sakrament bierzmowania w parafii pw. Św. Stanisława BM w Zarębach Kościelnych.
28 maja
- Msza Św. (homilia) z okazji święta Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
29 maja
- Przewodniczenie Mszy Św. koncelebrowanej i udzielenie święceń kapłańskich diakonom WSD w Łomży w Katedrze Łomżyńskiej Św. Michała Archanioł. Msza Św. w parafii pw. Chrystusa Króla Wszechświata w Łysych z okazji Jubileuszu 100 rocznicy urodzin p. Heleny Janowskiej.
30 maja
- Wizytacja kanoniczna oraz Sakrament bierzmowania w parafii pw. Św. Anny w Rutkach. Przewodniczenie Mszy Św. koncelebrowanej w Katedrze Łomżyńskiej Św. Michała Archanioła z okazji Srebrnego Jubileuszu Kapłaństwa Kapłanów święconych w 1985 roku.
31 maja
- Wykłady dla studentów w ISnR w Łomiankach.

CZERWIEC
1 czerwca
- Msza Św. oraz Srebrny Jubileusz Sakramentu małżeństwa Ewy i Witolda Zagalskich w parafii pw. Św. Bartłomieja Apostoła w Niedrzwicy Kościelnej (Archidiec. Lubelska).
2 czerwca
- Msza Św. oraz Sakrament bierzmowania w parafii pw. Św. Rocha w Długosiodle.
3 czerwca
- Przewodniczenie Mszy Św. w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa w Katedrze Łomżyńskiej Św. Michała Archanioła oraz udział w procesji Bożego Ciała.
4 czerwca
- Przewodniczenie Mszy Św. w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Sokołach oraz obłogosławienie Warsztatów Terapii Zajęciowej. Spotkanie z Rycerzami Kolumba w Domu Biskupim w Łomży.

5 czerwca
- Przewodniczenie Mszy Św. koncelebrowanej w parafii pw. Św. Michała Archanioła w Płonce Kościelnej z okazji I Diecezjalnej Pielgrzymki Rodzin do Sanktuarium MB Królowej Młodzieży w Płonce Kościelnej. Udział w uroczystościach 150 rocznicy poświęcenia Kościoła w parafii pw. Św. Stanisława BM w Dobrzyłowie.
6 czerwca
- Udział w uroczystościach beatyfikacyjnych bł. Księdza Jerzego Popiełuszki na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Msza Św. oraz pobłogosławienie pomnika Jana Pawła II w parafii pw. NMP Częstochowskiej w Szumowie.
7 czerwca
- Pobłogosławienie kuchni i jadłodajni Caritas Diecezji Łomżyńskiej dla ubogich i bezdomnych przy ulicy Pięknej w Łomży. Zebranie Rady ISnR w Łomiankach. Msza Św. oraz Sakrament bierzmowania w parafii pw. Świętej Rodziny w Wyszkowie.
8 czerwca
- Msza Św. w kaplicy Sióstr Służek NMP Niepokalanej w Łomży. Msza Św. w Szkole Podstawowej w Nagoszewce z okazji rocznicy powstania w parafii pw. Św. Andrzeja Apostoła w Broku. Msza Św. oraz Sakrament bierzmowania w parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Burzynie
10 czerwca
- Wygłoszenie konferencji dla Diecezjalnych Doradców Życia Rodzinnego oraz Msza Św. z okazji 40 rocznicy śmierci zmarłej Teresy Strzembosz w Domu rekolekcyjnym w Laskach koło Warszawy.
11 czerwca
- Msza Św. w parafii pw. Św. Bartłomieja Apostoła w Niedrzwicy Kościelnej (Archidiec. Lubelska).
12 czerwca
- Słowo do uczestników Olimpiady dla niepełnosprawnych zorganizowanej przez Caritas Diecezji Łomżyńskiej na hali sportowej przy PG nr 8 w Łomży. Przewodniczenie Mszy Św. koncelebrowanej na zakończenie Roku Kapłańskiego oraz udział w Pielgrzymce rodziców
Kapłanów wraz z kapłanami do Katedry Łomżyńskiej Św. Michała Archanioła.
13 czerwca
- Przewodniczenie uroczystościom odpustowym oraz podniesienie do rangi Sanktuarium Kościoła parafialnego pw. Św. Antoniego Padewskiego w Ostrołęce. Msza Św. oraz konsekracja Kościoła parafialnego pw. Św. Jana Ewangelisty w Zabielu.
14 czerwca
- Wizytacja kanoniczna w parafii pw. Św. Doroty w Rosochatych. Udział w uroczystościach imieninowych Bpa Antoniego Pacyfika Dydycza OFM Biskupa Drohiczyńskiego w Drohiczynie.
15 czerwca
- Udział w uroczystościach Jubileuszowych na Jasnej Górze z okazji 50-lecia kapłaństwa Księży Towarzystwa Chrystusowego święconych w 1960 roku.
16 czerwca
- Spotkania z księżmi w Domu Biskupim w Łomży.
17 czerwca
- Udział w Zebraniu Kongregacji Księży Dziekanów w gmachu WSD w Łomży.
18-20 czerwca
- Zebranie Konferencji Episkopatu Polski w Olsztynie.
19 czerwca
- Katecheza dla Radia Maryja w Toruniu.
20 czerwca
- Msza Św. oraz pobłogosławienie nowej plebanii w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Łęgu Starościńskim.


21 czerwca
- Udział w posiedzeniu Rady Profesorów Wyższego Seminarium Duchownego w gmachu WSD w Łomży.
22 czerwca
- Udział w Jubileuszu Szkoły Podstawowej w Sobieszczanach (Archidiec. Lubelska).
23 czerwca
- Wizytacja kanoniczna oraz Sakrament bierzmowania w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Andrzejewie.
24 czerwca
- Msza Św. koncelebrowana w kaplicy WSD w Łomży z okazji zakończenia Roku Akademickiego 2009/2010. Wizytacja kanoniczna oraz Sakrament bierzmowania w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Grądach Woniecko.
25 czerwca
- Przewodniczenie uroczystościom pogrzebowym zmarłego ks. prał. Czesława Głowickiego w parafii pw. Św. Rocha w Długosiodle.
26 czerwca
- Udział w Ingresie Abp. Józefa Kowalczyka Metropolity Gnieźnieńskiego i Prymasa Polski do Katedry Gnieźnieńskiej Św. Wojciecha BM.
27 czerwca
- Msza Św. dla rolników oraz pracowników ARiMR w Szepietowie z okazji wystawy zwierząt hodowlanych i sprzętu rolniczego. Przewodniczenie Mszy Św. z okazji 25-lecia koronacji Obrazu Matki Bożej Królowej Młodzieży w parafii pw. Św. Michała Archanioła w Płonce Kościelnej.
Msza Św. z okazji Jubileuszu 60-lecia małżeństwa Państwa Ignaczuk w parafii pw. NMP Matki Miłosierdzia w Szepietowie.
28 czerwca
- Udział w obronie prac magisterskich w Łomiankach oraz wykłady dla studentów ISnR.
29 czerwca
- Msza Św. oraz Sakrament bierzmowania w parafii pw. Narodzenia NMP w Słuczu. Wizytacja kanoniczna oraz Sakrament bierzmowania w parafii pw. Św. Marii Maksymiliana Kolbego w Skarżynie Starym.

Opracował: Ks. Jacek Kotowski


Opublikował(a): Administrator

Data powstania: pt, 27 maja 2011 22:06
Data upublicznienia: pt, 27 maja 2011 22:07
Zaakceptował(a): Administrator
Artykuł był czytany: 1415 razy
drukuj
Artykuł pochodzi ze strony http://www.kuria.lomza.pl/index.php?wiad=3317