Warning: pg_exec(): Query failed: ERROR: invalid input syntax for integer: "" LINE 1: select * from bip_kategoria where kategoria = '' and dzial =... ^ in /var/html/kuria.lomza.pl/admin/inc/function_menu.php on line 27 Warning: pg_numrows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /var/html/kuria.lomza.pl/admin/inc/function_menu.php on line 32 Diecezja Łomżyńska: Wystąpił błąd!

Diecezja Łomżyńska: Wystąpił błąd!

Strona główna »

Archiwum

Wystąpił błąd!

„Odszedł Pasterz nasz, co ukochał lud”
Biskupi Polscy wraz z całym Kościołem z bólem przyjęli wiadomość o śmierci Jana Pawła II, wielkiego Papieża, który przez niemal 27 lat gorliwie służył Bogu i prowadził Kościół bezpiecznymi drogami wiary i Ewangelii.
Dziękujemy Bogu za tego 264. niezwykłego Następcę św. Piotra, który na Stolicę Apostolską powołany został z Krakowa w dniu 16 października 1978 r. i odtąd służył Kościołowi i ludziom w sposób niezwykle nowoczesny, zachowując przy tym wierność starożytnej tradycji apostolskiej.
Stawał się często głosem pozbawionych głosu i obrońcą najsłabszych oraz pokrzywdzonych, i dlatego bronił prawa do życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Nieustannie demaskował niesprawiedliwe konflikty wojenne, promował inicjatywy pokoju i braterstwa wśród wszystkich religii i wszystkich ludzi. Wielki ewangeliczny humanizm Jana Pawła II promieniował autentycznym szacunkiem do każdego człowieka.
Żarliwie miłował Boga, utwierdzał wiarę i dlatego szczerze kochał ludzi. Miał dla nich szacunek i czas, szukał ich i potrzebował do skutecznego realizowania swojej misji. Dzięki niemu autorytet Kościoła stał się jeszcze większy i bardziej „bosko-ludzki”.
Niech trwa modlitwa za śp. Umiłowanego Jana Pawła II – Pierwszego Papieża Polaka, którego pokornie polecamy Bożemu Miłosierdziu z ufnością prosząc o wstawiennictwo za nas, abyśmy również mogli po godnym życiu z wiary przekroczyć próg wieczności z nadzieją zmartwychwstania.
W uroczystościach pogrzebowych w Watykanie wezmą udział biskupi polscy oraz wierni. Już teraz zapraszamy na Mszę św. w intencji śp. Ojca Świętego, która odprawiona zostanie w Warszawie na Placu Piłsudskiego (d. pl. Zwycięstwa) we wtorek 5 kwietnia br. o godz. 17.00. Weźmie w niej udział Episkopat Polski, Przedstawiciele Władz, Korpus Dyplomatyczny, Bracia z innych Kościołów oraz Mieszkańcy Stolicy.
Ufamy, że Jan Paweł II powiększy grono świętych i już dziś modli się z nas u tronu Bożego.

Przemyśl - Warszawa, 4.04.2005 r.

Prezydium Konferencji Episkopatu Polski

Abp Józef Michalik
Przewodniczący KEP

Abp Stanisław Gądecki
Zastępca Przewodniczącego KEP

Bp Piotr Libera
Sekretarz Generalny KEP


P.S.
Księgi Kondolencyjne będą udostępnione w Nuncjaturze, Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski i Rezydencji Prymasa Polski od poniedziałku 4 kwietnia br. w godz. 9.00 - 18.00.

Opublikował(a): Administrator

Data powstania: pon, 04 kwietnia 2005 11:42
Data upublicznienia: pon, 04 kwietnia 2005 11:46
Data przejścia do archiwum: 2005-04-19 22:07:05+02
Zaakceptował(a): Administrator
Artykuł był czytany: 1388 razy
Drukuj
Copyright @ 2011 Kuria Biskupia w Łomży!
Wykonanie strony SPEEDi